Lelkes laboránsok vitatkoznak epillanatban is Felcsúton, hogy április 1-én vagy 2-án született-e Puskás Öcsi. Ezért közöljük ezt a posztot 3-án. Annyi biztos, hogy a XX. század egyik magyar népmesei hőse 1927-ben bukkant a világra Kispesten, egy évvel később, mint a másik korabeli mesehős, az angyalföldi bunyós, Papp Laci. Az sem véletlen, hogy a magyar nép két legnagyobb legkisebb fiáról nevezték el a két nemzeti sportlétesítményt a Stadionok metrómegállónál.
Puskás a Wembleyben
Valamikor Mátyás király idejében még olyan is előfordult, hogy focivébére készült a magyar válogatott. 1982-ben például, mikor a mára a magyar foci Torgyánjává lett Mészöly Kálmán még sikerkapitányként használta lenyűgöző szófordulatait. A válogatott két sztárja pedig stűdióba vonult, hogy énekesként hangolják a szurkolókat a világbajnokságra. Az alábbi kordokumentum értékű videóban, a bungyurhajú lemezlovas, Dévényi Tibi bácsi kérdezi Nyilasi Tibit és Törőcsik Andrást.
Az év szövegírója címre hajtó szerző olyan alaposan kimunkált sorokkal tört a korabeli hazai slágerlistára a poptaritopra, hogy aszongya:
"Nem készült aranyból a lábunk,/ néha idő előtt meghalunk./ Ezért hát te sem hitted,/ hogy ide még mégis eljutunk.
Fortuna mellettünk, de nem lő helyettünk gólt, sőt gólokat". - pedig ha bemegy, gól.