Vébé-zenék sorozatunk nyitódarabjában a magyar válogatott mexikói kudarcát varrtuk simán a Dolly Roll nyakába, a következőben az 1962-es chilei vébétől, az 1982-es spanyolországi mundialig fölmerülő hivatalos dalokat citáltuk. Most pedig Shakira kilencvenes évekbeli elődjeivel hozakodnánk elő.
Ricky kaka
Olaszország 1990, Gianna Nannini, Edoardo Benatto: Un estata Italiana
Az 1990-es vébén az Adriano Celentanotól Eros Ramazottiig terjedő olasz táncdalkultúra lenyomatával büntették a nemzetközi közönséget. A dalt Gianna Nannini és Edoardo Benatto adta elő a san remoi dalfesztivál modorában. Gianna rikácsol rendesen, és a klipben fejpántjában villant nekünk a kilencvenesek elejének divatjából. Társa, Benatto az igazi digó diszpéldánya, amelyiktől a hetvenes évekbeli anyukák óvták volna a lányaikat, sokszor hiába. Az Un estata Italiana című dalnak már akadt angol címe (To Be Number One) és szövege is.
Egyesült Államok 1994, Daryl Hall and Blackness Sounds: Gloryland
Nemcsak a címéből, de magából a dalból is csordul a legrosszabb amcsi patetika. Hanem a "szabadok földjén" és a "bátrak hazájában" annyira nem karmolják az igazi focit, nem ám valami Madonna, Whitney Houston vagy Tina Turner énekelte a vébé dalát. Egy wannabe Bruce Springsteen jutott a melóra, bizonyos Daryl Hall. Az meg kinek jutott eszébe, hogy egy gospell kórus hangjai kavarogjanak egy focis dalban? Akkor már tényleg inkább a Waka, waka!
Franciaország 1998, Ricky Martin: La Copa de la vida (Cup of life)
A finom franciák meg Ricky Martinnal jöttek fertőzni a közízlést 1998 nyarán. Francia énekest nem találtak a feladatra, hát hívták az igazi Ricky kakát Puerto Ricoból, hogy egész nyáron ne szabaduljonk ettől a zenei rettenettől. Még szomorúbb, hogy a vébé sláger óta olybá tűnik, évtizedekre maradt nyakunkon a tag.
Lájkold frappáns facebook-oldalunkat!