Kedves nézőink, a vébé második napján már hat csapat dörgöli a brazil pályákon. A dél afrikai döntő visszavágójának számító spanyol-hollandot is ma játszák, a Mexikó-Kamerun és a Chile-Ausztrália között. Hat csapatnak hat himnusza - mondja nekünk Kertész Zsuzsa. A B csoport négy csapatának nemzeti himnuszaira azonban csak a második csoportkör idején tér vissza a rutinos bemondó, vagy valamelyik kollégája. Ma mexikóiak és a kameruniak indulója kerül terítékre.
A Dolly Rollozás, a hideg háborúzás és a kilencvenesezés után eljutottunk a 2000-es évek hivatalos vébé dalaihoz, hogy egy lapon említhessük Vangelist és Shakirát.
Csicsónénak három lánya, mind a három fűszoknyába'
Vébé-zenék sorozatunk nyitódarabjában a magyar válogatott mexikói kudarcát varrtuk simán a Dolly Roll nyakába, a következőben az 1962-es chilei vébétől, az 1982-es spanyolországi mundialig fölmerülő hivatalos dalokat citáltuk. Most pedig Shakira kilencvenes évekbeli elődjeivel hozakodnánk elő.
Ricky kaka
Miután előkaptuk a Dolly Rollt 1986-ból, most a második mexikói vébéig, 1986-ig fölmerülő dalokról közöljük meglehetős esztétikai igényeségünkből fakadó benyomásainkat. A modern vébé-himnuszoknál kevésbé ismertek Magyarországon a régebbiek, de egy hallgatást mindenképpen megérnek. Az 1962-es chilei labdarúgó világbajnokságra, tehát a hetedikre írtak először hivatalos dalt. A hatvanas évektől ugyan indulók már tartoztak a vébékhez, de a címadással az 1990-es évekig nemigen szaroztak.
Tangó!